Telefon: +90 533 913 57 62

Gazebo - Kamelya - Çardak

Gazebo - Kamelya - Çardak

Kamelya diğer adı ile çardak, gazebo ve kameriye diye adlandırılmaktadır. Kamelya, bahçelerde yaz aylarında serinlemek ve vakit geçirmek amacı ile inşa edilen üstü kapalı yapıdır.Genellikle ormanlık alanlarda, bahçelerde, sosyal vakit geçirilen alanlarda vb. yerlerde kullanılmaktadır.Genellikle iki alt başlıkta metal ve ahşap olarak ayırabiliriz.

Kamelyalar imal edilirken genellikle geometrik desenlere benzetilerek imal edilir.Altıgen, sekizgen, kare ve dikdörtgen şekiller ile imalatı yapılır.Kamelya imalatında özellikle dikkat edilen nokta kullanılan malzemelerin ürünlerin kaliteli olup 1.sınıf olmasıdır.Ahşap kısımlarda 1.sınıf yerli ve ithal çamlar tercih edilmektedir.Böylelikle asla taviz vermediğimiz malzeme kalitesi ile ürünümüz de son derece kaliteli olmaktadır.

Kamelya İmalatı

Kamelya imalatından biraz bahsedecek olursak ahşap ve metal kamelya olarak iki ana başlık altında inceleyebiliriz.Önce ahşap kamelya dan bahsedelim.Ahşap kamelyalar metal kamelyalara oranlar oldukça daha da fazlaca tercih edilmektedir.Peki ahşap kamelyaların bu kadar çokca tercih edilmesi sebebi nedir diye düşünürsek tabi ki öncellikle bu tarz işlerin hep ahşap olması insanın doğasal yapılar ile iç içe olma arzusu ve en önemli özelliğide ahşabın emprenyeli olmasıdır.Peki nedir bu emprenye?

Kamelya üretiminde muhakkak olmazsa olmaz olan emprenyedir.Emprenye kimyasal bir ilaç olup insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi yoktur.Peki ne işe yarar bu emprenye; özellikle ahşabın çürüme, kurtlanma ve böceklenme yapmasına engel olup ahşabı korumaktadır.Ayrıca yaz ve kış aylarında mevsim şartlarından olumsuz etkilenmemesi içinde ahşabı korumaktadır.Örnek verecek olursak telefon ve elektrik direği için kullanılan direklerin yıllarca hiçbir şey olmamış gibi halen daha sağlam kalmasının ana maddesi emprenye ilacı ile ilaçlanmasıdır.

Ahşap kamelya imalatında 5x5, 5x10 ve 10x10 cm ebatlarında malzemeler kullanılmaktadır. Son derece dayanıklı olması için elimizden geldiğince sağlam ve dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır. İmalat esnasında da TSE standartlarına dikkat edilmektedir. Hırdavat kısmı için galvanizli hırdavatlar kullanılmaktadır. Çatı kısmı için lambri kullanılmaktadır.Bu lambri de emprenye ilacı ile ilaçlanmaktadır. Lambirlerin üzerine de şıngıl kaplama yapılır. Şıngıl kaplama da yine ürünümüzü yağmur sularından ve güneş ışınlarından korumaktadır.Bütün kamelyalarımızda özellikle ikinci çatı diğer adı ile kuşluk kullanılmaktadır.Eğer istenilmezse tek çatı halinde de imal edilmektedir.

Metal Kamelya

Metal kamelya imalatından da biraz bahsedelim. Metal kamelya da taşıyıcı ayaklar için kutu profiller kullanılmaktadır. Bu kutu profiller de 80x80 mm den oluşmaktadır.Alt petekler için ise mervürlü borular kullanılmaktadır.Metal kamelya ahşap kamelya ya oranla az tercih edilse de adetleri azımsanmayacak derece de son yıllarda artmaktadır.Müşteriler metal kamelyanın ahşap kamelyaya oranla daha sağlam olacağına inanmaktadırlar. Ahşap kamelya ile metal kamelya dayanıklılık olarak hemen hemen aynıdır. Metal kamelyanın sağlamlığı adı üzerinde olduğu gibi hem metal olması hem de metal kısımlarının elektrostatik toz fırın boya ile boyanmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Bu boya sayesinde ürün dış mekanda ki etkenlerden etkilenmez.Çatı kısmı ahşap kamelya da olduğu gibi lambri üstü şıngıl ile kaplanmaktadır.

Kamelya Fiyatları

''Kamelya fiyatları'' , ürünün ebadına göre belirlenmektedir.Standart üründe en ucuz olan kamelya modelimiz 3m x 3m altıgen modeldir. Ucuz olması sebebi ile en çok tercih edilen kamelya modelimiz 3x3 altıgen kamelya modelimizdir. Ahşap ve metal mi daha ucuz diye sorulacak olur ise, günün hammadde şartlarına göre ahşap ve metal kamelya ucuz olabiliyor. Genellikle fiyatlar hemen hemen birbirine de yakın olmaktadır.Daha detaylı bilgi için bizlere mesaj atabilir, mail gönderebilir veya arayabilirsiniz.