Kauçuk Zemin Kaplama

Kauçuk zemin kaplama, genellikle çocuk oyun parklarında kullanılan en önemli zemin kaplama modellerinden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Bu kaplama çeşitleri firmamız tarafından kaliteli bir biçimde hazırlanmakta ve istenilen her türlü alana uygulanabilmektedir. Fakat kauçuk kaplama yaptırmayı planlıyorsanız mutlaka alanında uzman firmalarla anlaşma sağlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde yaptırdığınız kauçuk zeminler kısa sürede bozulur ve kavlamaya başlar. Bu da istenilen bir durum değildir.

Kauçuk Zemin Kaplama Nedir?

Kauçuk zemin kaplama, kauçuk adı verilen bir bitkiden elde edilen liftir. Esasında doğal kauçuk, ağaçların özsuyundan elde edilmektedir. Fakat genellikle sık sık kullanılan sentetik kauçuk ise endüstri sektöründe kimyasal anlamda çalışmalar yapılarak, yağdan üretilmektedir. Kauçuğun hem doğalı hem de sentetiği sıklıkla kullanılan maddelerin başında gelmektedir. Kauçuk orijinal olarak genellikle Doğu ve Orta Afrika’da yetişmektedir. Yüzlerce yıldan bu yana kullanılan bu ürünün birçok kapsamı bulunmakta ve çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Öncelikle ağacın içerisindeki öz su ağaca çizi atılmak sureti ile çıkarılır daha sonra bu su kurumaya bırakılır. Kuruduktan sonra da çeşitli işlemlerden geçirilerek kauçuk en son kullanılacak olan formuna kolaylıkla ulaştırılır. Fakat kimya sektöründeki ilerlemeler ve teknolojinin gelişmesi ile beraber suni kauçuk kullanımı daha da artmıştır. Örnek olarak dünyada her yıl üretilen yaklaşık 20 milyon ton kauçuğun üçte ikisi sentetik olarak üretilmektedir.

Kauçuk Zemin Kaplama Yer Döşemesi

Kauçuk zemin kaplama, patentli özel kimyasallar kullanılarak insan ve çevre sağlığına zarar verilmeden üretilmektedir. Özellikle spor alanları, çocuk oyun parkları, fitness salonları gibi yerlerde kullanılan bu zemin; düşmelere karşı alınan en önemli önlemdir. Ek olarak çocukların toprak ve kumda oynaması, sağlığa ve çevreye zararlı olabilir. İşte tam olarak buna engel olmak için kauçuk zemin kaplama kullanılması idealdir. Kauçuk zemin kaplama; koşu yolu, yürüyüş yolu, çocuk oyun mekanları, parklar, fitness alanları, kreş bahçeleri, havuz kenarları, atış poligonları ve hayvan altlıkları gibi alanlarda sık sık kullanılmaktadır. En önemli avantajı ise şok emici özellikte olmasıdır. Bu sayede düşmelerde yaralanmaları en aza indirger.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir