Telefon: +90 533 913 57 62

Kauçuk Zemin Kaplama

Kauçuk zemin kaplama, ürünümüzün uzunluğu ve genişliği 40 cm ve 50 cm olarak imal edilmektedir. Kauçuk zemin kaplama, karo kauçuk olarak isimlendirilir.Karo kauçuk ürünümüzün kalınlığı 2 cm, 2.5 cm, 3 cm, 4 cm’ dir.40×40 karo kauçuk üretiminde kullanılan hammaddeler kanserojen madde içermemektedir.Ayrıca karo kauçuk karın etkili olduğu mevsimlerde donmaz, kauçuk üzerine kar etki edemez ve tutunamaz.Kauçuk zemin kaplama yeşil, kırmızı ve siyah olarak 3 ana renkten meydana gelir.Karo kauçuk zemine uygulanırken olmazsa olmazı poliüretan çift komponent zemin yapıştırıcısıdır. m2’ye 1 kg. olarak uygulanması tavsiye edilir.Karo kauçuk uygulaması yapılacak olan zeminin kuru, temiz ve düzgün olması gerekmektedir.Beton zemin pürüzsüz olmalıdır. Üzerinde çukur tarzı delikler olmamalı. Eğer olursa yapıştırıcı iyi yere yapışmaz ve kauçuk zaman ile yerinden çıkabilir. Zemin kaplama karo kauçuk uygulaması yapılan  alana en az 1 gün   girilmemesi, üzerine herhangi bir şey temas etmemelidir.

Alanın ölçüsü hesaplanırken tam bir net ölçü oluşturulmalıdır.Yanlış alınan ölçü sonucunda fazlaca hesaplar maliyet oluşabilir.Bu sebep ile profesyonel bir kişinin ölçü alması gerekmektedir.Ayrıca fazla ölçü alıp da az malzeme kullanılan insanlara da dikkat etmek gerekmektedir.Bu yüzden firma tercihinizde işi yaptıracağınız kişilere çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Burada ayrıca belirtmekte fayda var ki yapılan iş için muhakkak garanti isteyin. Bazı firmalara ucuza maliyet için kauçuk zemin kaplama malzemesinin içine farklı maddeler ekleyerek maliyeti düşürmektedirler. Lakin bu kauçuk zemin kaplama sonradan un gibi dağılarak ürün bozulmaktadır.Yaptırdığınız ürünün de belgelerini kendinize sunulmasını muhakkak karşı yüklenici firmadan isteyiniz.

Kauçuk Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

  • Çocuk Oyun Parkları
  • Hastahaneler
  • Koşu yolları
  • Bisiklet yolları
  • Anaokulu, kreş ve okul bahçeleri
  • Kolej bahçeleri
  • Dershane bahçeleri