Telefon: 905339135762

Metal Kamelya

                                              ÖZELLİKLER

Malzeme                : 1. Sınıf Emprenyeli Sarı Çam

Boya                        :Elektrostatik Toz Fırın Boya

Ürün Ölçüsü           : 3m x 3m

Çatı Malzemesi      : Lambri

Çatı kaplama          : Şıngıl

Kullanıcı Sayısı       : 10 - 15 Kişi


Demir Kamelya

Metal Kamelya, kamelya modellerimizden bir diğeri de metal kamelyadır. Ahşap kamelya her ne kadar sıklıkla karşımıza çıksa günümüzde çokca rastlasak da metal kamelya nın yeride günümüzde azımsanmayacak kadar çoktur. Özellikle son yıllarda gözle görülür bir artış görülmüştür. Estetik görünümü ve sağlam yapısı ile metal kamelya nın tercih edilme oranı bir hayli yüksektir. Ama yinede ahşap kamelya ile kıyaslandığında sayıca geride kalmaktadır. Metal Kamelya 80x80x2,5 mm kutu profilden imal edilmektedir. Alt panellerin yerden yüksekliği yaklaşık 80 cm dir.

Üst paneller ise 30 cm dir. Kamelyamızın 2. çatısı diğer isimleri ile söylemek gerekirse kuşluk, güvercinlik diye tabir ettiğimiz çatının yüksekliği 35 cm dir. Lambri üzeri şıngıl uygulaması ile çatı estetik bir görünüm kazanmaktadır. Buradaki tercih ettiğimiz şıngıl türü ise yonca yapraklı şıngıldır. Şıngılda da renk çeşidi olarak 2 farklı rengimiz bulunmaktadır. Bunlar kırmızı ve yeşildir. En çok tercih edilen şıngıl renginden bahsetmek gerekirse hiç şüphesiz bu renk yeşildir. Kamelyamızın diğer ismi ile hitap etmek istersek çardak diye seslenmiş olduğumuz bu ürünün metal aksamları asla değiştirmeyeceğimiz bir yöntem olan elektrostatik fırın boya ile boyanmasıdır. Daha öncede belirtmiş olduğumuz gibi her renge boyanabilmektedir.

Demir Kamelya Çeşitleri Fiyatları

Burada da en çok tercih edilen renk siyahtır. Metal aksamlardan sonra biraz da ahşap aksamlardan bahsetmek gerekirse ahşap kısımlarda da her zamankı olmazsa olmazımız ahşapın emprenyeli olmasıdır.Kamelyamızın iç oturakları 10×5 latalardan imal edilerek ve uçları pahlama yapılarak kullanmış olduğumuz ahşaplardan oluşmaktadır. Her sıra oturak için 4 adet lata kullanılmaktadır. Burada da renk olayından bahsetmek gerekirse en çok tercih edilen emprenye rengi açık ara farkla yeşil emprenyedir. Demir çardak fiyatları 6.000,00 TL gibi fiyatlardan başlayıp daha yukarıya gitmektedir.

Demir Kamelya Modelleri Fiyatları

Emprenyenin özelliklerinden tekrar bahsetmek gerekirse , emprenye; kurtlanma, böceklenme, küflenme vb. etkenlere karşı ahşabı dış mekan ortamnda korumaktadır. Metal kamelya nın 3×3 altıgen olarak imal ettiğimiz bu ürünü 4×4 sekizgen olarak da imal edebiliriz. Veya daha farklı geometrik desenler ile de imal edilebilmektedir. Kamelyamızın yerden yüksekliği yaklaşık 3 metre civarındadır. Metal Kamelya, Kamelya fiyatları, daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.