Oturma Bankları İle Bahçelerinizi Şenlendirin

Oturma bankları

genel anlamda park ve bahçeleri çağrıştırsa da artık her alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Bankalar, kamu kurum ve kuruluşları, okullar gibi bir çok yerde neredeyse zorunluluk haline gelmektedir. Kurumlarda ve bankalarda, işlemler kısa olsa da bazen yoğun bir sıradan kaynaklı uzun süre beklemek zorunda kalınıyor ve bu süreçte oturma bankları dinlenmek açısından yardıma yetişiyor. Daha fazla oku “Oturma Bankları İle Bahçelerinizi Şenlendirin”

Çocuk Oyun Parkları ile Keyfin Tadını Çıkarın

Çocuk oyun parkları, başta çocuklar olmak üzere, gençlerin hatta kendini genç hisseden kişilerin eğlenecekleri her türlü ortam olarak tanımlanabilir. Bu oyun parkları kapalı olabilecekleri gibi açık mekanlarda olabilir. Hizmet şekillerinde farklılıklar da söz konusu olmaktadır.

Oyun parkı denilince akla ilk gelen salıncak ya da kaydırak gibi oyuncaklardır. Fakat gelişen teknoloji oyun parklarında da farklılıklara neden olmuştur. Oyun parklarında artık büyük eğlence makineleri, gondollar ve lunapark araçları yerini almıştır ki böyle araç gerece sahip olan oyun parkları açık mekanlar olarak kurulmaktadır. Kapalı mekanlarda kurulan oyun parklarında ise daha küçük boyutlu oyun makineleri ile oyuncaklar bulunmaktadır.

Çocuklar için Oyun Parklarının Sistemleri Nedir?

Ülkemizde kentleşmenin artmasıyla birlikte çocukların güvenle oyunlar oynayabileceği alanlarda azalmıştır ve bu eksikliğin giderilmesi amacıyla demir, ahşap, plastik, PVC ,… gibi malzemelerden yapılan mekanizmaların ve oyun aletlerinin olduğu açık veya kapalı mekanlarda çocuk oyun parkları sistemleri kurulmaya başlamıştır. Oyun parkı sistemleri sayesinde çocuklar ve gençler, aileleri ya da arkadaşları ile hem keyifli zaman geçirirken hem de özgürce güvenli bir ortamda eğlenme şansını yakalıyorlar. Oyun parkı sistemlerinde geçmişten günümüze gelen salıncaklar, tahterevalliler, kaydıraklar yer alırken hem de teknolojik eğlence makineleri yer almaktadır.

Oyun Parkının Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

Çocuk oyun parkları, sokak araları, okul bahçeleri, mesire alanları,… gibi farklı yerlerde kurulan sistemlerdir. Bu nedenle ortama uygun olarak farklı çeşitlerde oyun parkı sistemleri kurulabilir.

 • Metal oyun parkı sistemleri,çocuk parkları içerisinde tahterevalli, salıncak, kaydırak, köprü gibi metalden yapılmış aletlerin bulunduğu bir sistemdir. Metal oyun parkı sistemleri güvenlik için gerekli önlemlerin alınması, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmasına engel olacaktır.
 • Plastik oyun parkı sistemleri, oyun parkında kullanılacak tüm alet ve oyuncaklar plastikten yapılmaktadır. Güneş ışınlarının plastik maddelere verdiği olumsuzluklar düşünüldüğü zaman çok sağlıklı ve güvenilir bir sistem için gerekli tedbilerin alınması gerekir.
 • Ahşap oyun parkı sistemleri, tüm alet ve oyuncaklar ahşaptan yapılmaktadır.Klasik çocuk parkı sistemidir.
 • Şişme oyun parkı sistemleri, PVC adlı maddeden yapılan ve sistem içerisinde yer alan tüm oyuncakların şişirilmesi sonucu ortaya çıkan sistemdir. Sağlık ve güvenlik açısından temizlik açısından gerekli tedbirlerin alınması gerekir.
 • Çocuk oyun parkları fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Ahşap Kamelya Kullanım Alanları

Ahşap Kamelya Kullanım Alanları

Bahçelerin ve açık alanların vazgeçilmezleri arasında yer alan ahşap kamelya, kış ya da yaz olarak mevsim ayrımı yapmaksızın huzurlu, eğlenceli ve keyifli zamanlar geçirebilecek mekanlar haline gelmiştir.

Çok farklı renk ve modeller sayesinde dış alanlara estetik ve hoş bir hava katan kamelyalar; hafta sonu keyifli aile kahvaltıları için ya da kafa dinlemek için zevkinize uygun olarak tasarlanmalıdır. Daha fazla oku “Ahşap Kamelya Kullanım Alanları”

Dış Mekan Çöp Kovaları Ne işe Yarar?

Dış mekan çöp kovalarının, kendi sağlığımızı korumak için, çevreye özen göstermemiz gerektiği asla unutulmalıdır. Bunun içinde aslında basit olarak görünse de, çevremizde en ufak boyutta olan bir çöpü dahi atmamız gerekmektedir. Gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir çevre bırakabilmek adına öncelikle ev, iş yeri, okul bahçesi, bahçeler, parklar,… gibi evimiz ve kalabalık ortamlar için doğru çöp kovası tercihinde bulunarak; yeterli sayıda çöp kovası yerleştirmeliyiz.”Dış mekan çöp kovası modelleri”mizi incelemek için lütfen tıklayınız. Daha fazla oku “Dış Mekan Çöp Kovaları Ne işe Yarar?”

Çöp Kovası ve Çeşitleri Nelerdir?

Dış Mekan Çöp kovaları kullanılacak mekanın özelliklerine, kullanım amacına göre, büyüklüğüne göre farklı özelliklerde ve büyüklükte olmaktadır.

Kategorilere ayrılmış olan çöp kovalarında, kullanım amacına uygun olarak sensörlü, pedallı, itilebilir kapaklı gibi farklı kapak özellikleri mevcuttur. Özellikle çöp kovasına elle temas etmek istemeyen kişiler için sensörlü modeller oldukça kullanışlı olmaktadır. Daha fazla oku “Çöp Kovası ve Çeşitleri Nelerdir?”

Oturma Bankları Nedir

Oturma Bankları Nedir

Oturma banklarının, genel anlamda park ve bahçeleri çağrıştırsa da artık her alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Bankalar, kamu kurum ve kuruluşları, okullar gibi bir çok yerde neredeyse zorunluluk haline gelmektedir. Kurumlarda ve bankalarda, işlemler kısa olsa da bazen yoğun bir sıradan kaynaklı uzun süre beklemek zorunda kalınıyor ve bu süreçte oturma bankları dinlenmek açısından yardıma yetişiyor. Döküm oturma bankları modellerimiz için lütfen tıklayınız. Daha fazla oku “Oturma Bankları Nedir”

Oturma Bankları Özellikleri Nasıl Olmalı?

Oturma Bankları Özellikleri Nasıl Olmalı?

Oturma banklarında; bahçe teras ya da tüm dış alanlarda uzun süre güvenli kullanabileceğiz ahşap ve metal malzemeden yapılan oturma araçlarıdır.

Kaliteli oturma banklarında sahip olmak için; dayanıklı ve kullanım kolaylılığı sağlayan, elektrostatik boya ile koruma altına alınmış ürünlerden tercihte bulunulması gerekmektedir.  Ahşap ürünlerde empreyen ahşaplarla yapılmış ürünler tercih edilirse hem dayanıklı hem de sağlıklı oturma banklarına sahip olunur. Daha fazla oku “Oturma Bankları Özellikleri Nasıl Olmalı?”

Oturma Bankı Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Oturma bankı seçiminde dikkat edilecek en önemli nokta; kullanılacağı alana uygun tercih yapabilmektir. Bunların dışında dikkat edilecek noktalar:

 • Açık alanda kullanıldıkları için çoğunlukla, kaliteli ahşap ya da metal malzemeden üretilmiş oturma bankları tercih edilmelidir.
 • Peyzaj düzenine uygun modeldeki oturma bank modeli tercih edilmelidir.
 • Bahçe oturma bankları için isteğe göre monte ya da kurulumu kolay demonte modeller tercih edilebilir.
 • Elektrostatik fırın boya ile boyanmış metal oturma bankları korozyona uğramayacağı için tercih edilmelidir.
 • Oturma banklarına ait oturak çeşitlerinin rahatlığınıza uygun olduğu modellerden tercih edilmelidir.
 • Ahşap oturma bankları tercih edilirken, emprenyeli ahşap malzemelerinin kullanılmış olmasına dikkat edilmelidir.
 • Oturma banklarına ait olan ayaklarda kullanılan malzemenin dayanıklılık nedeniyle, alüminyum bank ayağı olmasına dikkat edilmelidir.

Daha fazla oku “Oturma Bankı Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar”