Oturma Bankları Özellikleri Nasıl Olmalı?

Oturma Bankları Özellikleri Nasıl Olmalı?

Oturma banklarında; bahçe teras ya da tüm dış alanlarda uzun süre güvenli kullanabileceğiz ahşap ve metal malzemeden yapılan oturma araçlarıdır.

Kaliteli oturma banklarında sahip olmak için; dayanıklı ve kullanım kolaylılığı sağlayan, elektrostatik boya ile koruma altına alınmış ürünlerden tercihte bulunulması gerekmektedir.  Ahşap ürünlerde empreyen ahşaplarla yapılmış ürünler tercih edilirse hem dayanıklı hem de sağlıklı oturma banklarına sahip olunur.

Çeşitler ve Modeller

Oturma banklarının dış mekanlarda kullanılmak için tercih edildiği, her türlü hava koşullarına dayanıklı olması gerekir. Bu yüzden oturma parkları, ahşap ya da metal malzemeden yapılır. Oturma bankları kullanım alanı ya da amaçlarına göre daha detaylı olarak sınıflandırılabilir. Ama genel olarak kullanılan malzemelere iki gruba ayırmak mümkündür.

  • Metal Oturma Bankları; döküm oturma bankları olarak kullanılan banklar, oldukça şık görünüm sağlarken dayanıklılık açısından da hem hava koşullarına hem de darbelere karşı dayanıklıdır. Oturma kısımları ahşaptan yapılabilen ürünler; elektrokstatik fırın boya ile boyanarak uzun süre kullanım için koruma altına alınırlar. İstenirse üstleri yazı yazılarak reklam amaçlı kullanılabilir.
  • Ahşap Oturma Bankları; özellikle ev bahçeleri ve teraslarda dekoratif olması nedeniyle tercih edilen ahşap oturma bankları, kullanılan malzeme açısından hem dayanıklı hem de oldukça sağlıklıdır. Ahşap oturma banklarında gerekli korumanın sağlanması için özellikle dış alanda kullanılmalarından kaynaklı, özel ahşap koruyucu maddeler kullanılır veya ‘’Tanaleit-e’’ adı verilen madde ile vakum emprenye işlemini uygulanabilir. Fakat bilinmesi gereken vakumlama işlemi sonrasında ortaya çıkan renk yeşil olacağı unutulmamalıdır.

Oturma Bankında Hizmetler

Bank sahibi olmak istiyorsanız, hangi model ya da hangi özellikteki ürüne sahip olmak istediğinize karar veremiyorsanız; firmamız ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Farklı model ve çeşitli tasarımları ile her türlü ihtiyacınıza karşılayabileceğimiz firmamızdaki uzman ekibimiz ile ister ahşap oturma bankına isterseniz metal oturma bankına, farklı tasarımlara sahip ürünlerimizden uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Müşteri memnuniyetini merkeze alarak hizmet veren firmamızdan oturma banklarına yönelik her türlü bilgiyi ücretsiz olarak alabilir, karşılığında uygun fiyata uzun ömürlü ve dayanıklı ürünlere sahip olabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir