Oturma Bankaları ve Faydaları

Oturma Bankaları ve Faydaları

Oturma bankaları ve faydalarıhemen hemen nereye gidersek gidelim artık her zaman karşımıza çıkan bu ürünler son zamanlar da sıklıkla modern  şehrin dokusuna uygun estetik görünümler ile çevremizi suslemektedirler. Bundan ziyade dinlenme ihtiyacımızı karşılamaktadırlar. Baslica kullanım alanlarından bahsedecek olursak; bankalar, Piknik alanları, eğitim ve öğretim alanlarında çokça görmekteyiz. ”Karadeniz park bahçe” olarak titizce ve özenerek imal etmiş olduğumuz ürünleri sizlerin kullanımına sunuyoruz.

Birbirinden farklı ve desenli çeşit çeşit tarzlarda bir çok geniş model yelpazesine sahiptir bu ürünler. Oturma banklarını iki farklı başlıkta inceleyebilir ve ayırabiliriz. Bunlar büküm oturma bankları ve döküm oturma banklarıdır. Büküm oturma banklarından biraz bahsedelim; büküm oturma bankları metal profillerden bukulmekte olup imal edilmektedir. Genellikle ekonomik fiyatlar ile tercih sebebi olmakla birlikte sağlam yapıları ile de tercih edilmektedirler. Her türlü renk seçeneği ile boyanabilmekte olup en cok siyah ve yeşil renkler tercih edilmektedir. Ahşap kısımları için  ise 1. sınıf emprenyeli cam ağacı tercih edilmektedir.

Oturma Bankaları ve Faydaları Hakkında Detaylı Bilgiler

Hem boyası ve hem ahşap kısmı dış mekan kullanımına oldukça dayanıklıdır. Gelelim diğer bir oturma bankları türü olan döküm oturma banklarına ki en çok tercih edilen oturma bankı türüdür. Döküm oturma bankları alüminyum döküm ve pik döküm olmak üzere kullanılmaktadır. En çok tercih edilen alüminyum döküm olan modelidir. Çokça model çeşidi olan bu döküm oturma banklarında şehrin dokusuna ve estetik yapısına uygun birbirinden güzel modeller bulunmaktadır.

Ahşap kısımlar büküm oturma bank modelinde olduğu gibi 1. sınıf emprenyeli cam ağacı kullanılmaktadır. Emprenyenin özelliklerinden biraz bahsedelim ki emprenye; vakum basınç yöntemi ile ahşaba uygulanan bir ilaçlama yöntemidir. Emprenye ile ilaçlanan ahşabın ömrü yaklaşık 50 yıla kadar çıkabilmektedir. Tabiki bu bahçe mobilyaları ürünlerinde maksimum 20 yıl olmakta olup kullanım şekline göre bu süre değişebilmektedir. Metal kısımları ise yani döküm ayaklar elektrostatik fırın boya ile boyanabilmektedir. Istenilen renklere boyanabilmekte olup dış mekan kullanımına oldukça dayanıklıdır. Biraz bahsedecek olursak yazın aşırı sıcaklarında ve kışın kar yağışında metal akşamlar her hangi bir deforme görmemektedir. Herhangi bir kesici alet, vurma , zedeleme vb. tarzı işlemler olmadığı sürece uzun yıllar dış mekan kullanımına oldukça dayanıklıdır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir