Çocuk Oyun Parkları ile Keyfin Tadını Çıkarın

Çocuk oyun parkları, başta çocuklar olmak üzere, gençlerin hatta kendini genç hisseden kişilerin eğlenecekleri her türlü ortam olarak tanımlanabilir. Bu oyun parkları kapalı olabilecekleri gibi açık mekanlarda olabilir. Hizmet şekillerinde farklılıklar da söz konusu olmaktadır.

Oyun parkı denilince akla ilk gelen salıncak ya da kaydırak gibi oyuncaklardır. Fakat gelişen teknoloji oyun parklarında da farklılıklara neden olmuştur. Oyun parklarında artık büyük eğlence makineleri, gondollar ve lunapark araçları yerini almıştır ki böyle araç gerece sahip olan oyun parkları açık mekanlar olarak kurulmaktadır. Kapalı mekanlarda kurulan oyun parklarında ise daha küçük boyutlu oyun makineleri ile oyuncaklar bulunmaktadır.

Çocuklar için Oyun Parklarının Sistemleri Nedir?

Ülkemizde kentleşmenin artmasıyla birlikte çocukların güvenle oyunlar oynayabileceği alanlarda azalmıştır ve bu eksikliğin giderilmesi amacıyla demir, ahşap, plastik, PVC ,… gibi malzemelerden yapılan mekanizmaların ve oyun aletlerinin olduğu açık veya kapalı mekanlarda çocuk oyun parkları sistemleri kurulmaya başlamıştır. Oyun parkı sistemleri sayesinde çocuklar ve gençler, aileleri ya da arkadaşları ile hem keyifli zaman geçirirken hem de özgürce güvenli bir ortamda eğlenme şansını yakalıyorlar. Oyun parkı sistemlerinde geçmişten günümüze gelen salıncaklar, tahterevalliler, kaydıraklar yer alırken hem de teknolojik eğlence makineleri yer almaktadır.

Oyun Parkının Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

Çocuk oyun parkları, sokak araları, okul bahçeleri, mesire alanları,… gibi farklı yerlerde kurulan sistemlerdir. Bu nedenle ortama uygun olarak farklı çeşitlerde oyun parkı sistemleri kurulabilir.

  • Metal oyun parkı sistemleri,çocuk parkları içerisinde tahterevalli, salıncak, kaydırak, köprü gibi metalden yapılmış aletlerin bulunduğu bir sistemdir. Metal oyun parkı sistemleri güvenlik için gerekli önlemlerin alınması, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmasına engel olacaktır.
  • Plastik oyun parkı sistemleri, oyun parkında kullanılacak tüm alet ve oyuncaklar plastikten yapılmaktadır. Güneş ışınlarının plastik maddelere verdiği olumsuzluklar düşünüldüğü zaman çok sağlıklı ve güvenilir bir sistem için gerekli tedbilerin alınması gerekir.
  • Ahşap oyun parkı sistemleri, tüm alet ve oyuncaklar ahşaptan yapılmaktadır.Klasik çocuk parkı sistemidir.
  • Şişme oyun parkı sistemleri, PVC adlı maddeden yapılan ve sistem içerisinde yer alan tüm oyuncakların şişirilmesi sonucu ortaya çıkan sistemdir. Sağlık ve güvenlik açısından temizlik açısından gerekli tedbirlerin alınması gerekir.
  • Çocuk oyun parkları fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir