Ahşap ve Metal Çöp kovası

Ahşap ve metal çöp kovası, son yıllarda gözle görülür bir artış kazanan ürünlerden bir tanesi hiç kuşkusuz ki çöp kovalarıdır. Günümüzde artık mutlak bir ihtiyaç haline gelen bu ürünler gün geçtikçe teknolojinin de ilerlemesi ile yeni çizimler yeni tasarımları ile karşımıza çıkmaktadır. Birbirinden şık ve estetik bir görünüme sahip olan çöp kovaları şehrin dokusuna estetik katarak hem modern şehirlerimizi güzel bir görüntüsüne yardımcı olmakta, hemde şehrin temizlik ihtiyacında çevrenin temiz kalmasında büyük bir pay sahibi olmaktadır.

Şimdi biraz bu çöp kovalarının çeşitlerinden bahsedelim; en çok kullanılan üretilen, imal edilen çeşitler metal çöp kovası, ahşap çöp kovası, paslanmaz çöp kovası ve geri dönüşüm çöp kutuları gibi geniş yelpaze ağına sahip ürünler çokça karşımıza çıkmaktadır. Ama en çok ahşap veya metal çöp kovası tercih edilmektedir. Şimdi bu iki ürünü inceleyelim; ilk önce metal çöp kovasından başlayalım. Metal çöp kovası genellikle dkp sac kovalardan imal edilmekte olup, zaman zaman da silme demirlerinden de imal edilmektedirler. 0,60 mm den imal edilmekte olan bu çöp kovaları şık ve uygun maliyetler ile sıklıkla tercih edilmektedirler.

Ahşap ve Metal Çöp Kovası Modelleri

Ahşap ve metal çöp kovası, pencereli veya penceresiz şekilde imal edilebilmekte olup isteğe küllük de eklenebilmektedir. Gövdesi dış mekan şartlarına son derece uygundur herhangi bir kullanıcı darbesi veya hatası olmaması halinde uzun yıllarca dış mekan da kullanılabilmektedir. Renk konusundan da biraz bahsedelim; istenilen her renge boyanabilmekte olan bu metal çöp kovaları elektrosatik toz fırın boya ile boyanmaktadırlar. Bu boya sayesinde boyada uzun yıllarca herhangi bir sıkıntı olmamaktadır. Dış mekan kullanım ömrü bu boya sayesinde artmaktadır.Şimdi ahşap çöp kovasından da bahsedelim; ahşap çöp kovası metal çöp kovasına oranla daha fazla tercih edilmektedir.

Tamamı ile ahşap değildir. Metal gövdenin üzerine emprenyeli ahşap çıtalar ile giydirilmektedir. Son derece şık ve estetik görünüm kazandıran bu ahşap çıtalar ahşap çöp kovasına olan ilgi ve alakayı artırmıştır.İçerisinde galvanizli sac kova bulunan ahşap çöp kovası aynen metal çöp kovası gibi dış mekan kullanımına uygundur. Son olarak ahşap çöp kovası ve metal çöp kovası arasında kıyaslama yapacak olursak ahşap çöp kovası metal çöp kovasına oranla daha fazla tercih edilmekte olup şık görünümü sayesinde tercih sebebi olmaktadır. Ahşap çöp kovalarının maliyeti genel olarak metal çöp kovalarına oranla bir tık maliyeti yüksektir. Her iki ürün için 2 sene garantimiz olduğunu hatırlatır siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunarız.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir