Ahşap Kamelya Kullanım Alanları

Ahşap Kamelya Kullanım Alanları

Bahçelerin ve açık alanların vazgeçilmezleri arasında yer alan ahşap kamelya, kış ya da yaz olarak mevsim ayrımı yapmaksızın huzurlu, eğlenceli ve keyifli zamanlar geçirebilecek mekanlar haline gelmiştir.

Çok farklı renk ve modeller sayesinde dış alanlara estetik ve hoş bir hava katan kamelyalar; hafta sonu keyifli aile kahvaltıları için ya da kafa dinlemek için zevkinize uygun olarak tasarlanmalıdır.

Ev ve iş yeri bahçeleri, parklar gibi açık alanlarda kullanılabilen kamelyalar, ahşap ya da metal malzemelerden yapılabilir. Ayrıca cam ile kapatılarak gerekli koruma sağlanarak, kamelyalar güneşli havaların keyif alanı olmaktan çıkarılabilir. Böylece kamelyalar kış mevsimi içinde keyif mekanları olarak tercih edilebilir.

Ahşap Kamelya Modelleri

Özellikle bahar ve yaz aylarının keyif alanı olan kamelyalar, ahşap ve metal kamelyalar olarak iki ayrı guruba ayrılır. Kamelya denilince akla gelen diğer bir kavram da oturma alanlarıdır ki bunlarda çatılı ve hazır prefabrik olarak iki grupta sınıflandırılır.

Hangi Kamelya Modeli Tercih Edilmelidir?

Karar verirken daha çok sağlam olması nedeniyle metal ahşaplar tercih edilirken, durum tabiî ki böyle değildir. Çünkü kullanılan ahşap malzemeler, olumsuz hava koşullarında etkilenmeyecek kadar kalitelidir. Hiçbir şekilde çatlamış ya da yıpranmış ürünler değildir.

Ahşap kamelyalar da üretim ve birleşim tamamlandıktan sonra, özel ahşap koruyucu verniklerle kurtlanma ya da çürümeye karşı koruma sağlanır. Böylece doğal etkenlerle bozulma söz konusu olamaz. Yıllık bir kere bakım yapılması yeterlidir. Emprenye koruma yolu ile ahşap kamelyalar ömrü uzatılmaktadır.

Metal kamelyalarda, metal kısımları boyanmadan önce galveniz kaplama ile yapılır. Galveniz uygulaması sayesinde boyalarda kabarmalar, paslanmalar, korozyonlar ve sökülmeler engellenir.

Kamelya modeli ile ilgili seçim yaparken dikkat edilmesi gereken kullanılacağı ortama uygun olmasıdır. Firmamız kamelyalar ile ilgili bilgi sahibi olmak istediğiniz her konu için, uzman ekibi ile hizmetinizdedir.

Ahşap Kamelya Fiyatları

Kamelya fiyatları belirlenirken kullanılan malzeme ya da aksesuarlar, kamelyanın boyutu gibi farklı özellikler dikkate alınarak hesaplama yapılır. Ahşap kamelya Fiyat konusunda detaylı bilgi sahibi olmak için, firmamız ile iletişime geçerek; memnuniyetinizi sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.MOBİLYA SANAYİ

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir